VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ REKONSTRUKCE ZÁMKU JANOVICE

Na výstavě velkoplošných barevných fotografií pana Ondřeje Bačíka st. budete moct vidět postup oprav, zabezpečení a úklid zámku Janovice u Rýmařova v roce
2010–2012. O historií Rýmařova a janovického zámku se pan Bačík zajímá delší dobu a bylo jeho snem a touhou otevřít zámek veřejnosti. Práce na zajištění opravy střechy zámku a zabezpečení proti vniknutí do jeho prostor, byla dlouhá a trnitá. Přesto se nenechal odradit a čtyři roky se s velkou energií opravám věnoval a šel za svým cílem zajistit stav budov tak, aby zas nějaké desetiletí přežily. Od roku 2006 začal intenzivně na záchraně zámku pracovat. Po čtyřleté spolupráci s Národním památkovým úřadem v Ostravě a Ministerstvem vnitra a jeho pracovníky, se mu podařilo po řadě jednání získat finanční příslib na opravu havarijních míst střechy a zabezpečení proti vniknutí. Tím se věci pohnuly dopředu. Zámek se částečně otevřel veřejnosti a tím splnil svůj účel a panu Bačíkovi se splnil vytoužený sen.
Výstavu můžete navštívit od 19. dubna do 26. května 2023 ve Výstavní síni Městského klubu. Po, Út, Čt 8–15 hod., St 8–17 hod., Pá 8–13 hod. a So 10–13 hod. Vstupné dobrovolné.