Městský klub Litovel

KINO: PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

Vyhledávání

DIVOKÝ MADAGASKAR – Kateřina a Miloš Motani

Motani Madagaskar
Anotace:Fotograficko–filmová projekce cestovatelů Motani.
Místo konání:Záložna - Velký sál
Datum konání:20.2.2023 od 18:00 hodin
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Více informací na:www.mklitovel.cz
Pořadatel:Městský klub Litovel

Podrobný popis:

Říká se, že Madagaskar je zbytek dávného tajuplného potopeného kontinentu Lemurie. Červený ostrov je domovem rostlin a zvířat, které nikde jinde nenajdete. Ve větvích mají své rejdiště lemuři s kožíškem jak plyšáci a tlapkami jako samet. Za svou kořistí se plíží fosa. Najdete tady deštný prales, mangrovy, kokosové palmy, banánové plantáže, rýžová pole, mohutné baobaby, suchý opadavý les i trnitou buš. Lidé na Madagaskaru jsou velmi chudí, pracovití, veselí a nesmírně srdeční.

Tentokrát vás Kateřina a Miloš Motani zavedou na fascinující ostrov. Madagaskar prozkoumají od východu na západ a od severu na jih. Obklopí je podivný zvířecí svět a neméně úchvatná vegetace. Osmdesát procent rostlin a zvířat se totiž vyskytuje pouze tady. Nejprve s nimi zavítáme do parku Arcandia, kde žije mnoho druhů lemurů, „nejošklivější" zvíře na světě aye–aye a v husté vegetaci se ukrývají chameleoni všech velikostí, gekoni, hroznýši a pestrobarevné žáby. Poplavíme se k bývalému pirátskému ostrovu St. Marie, kde se v zátoce zdržují velryby a na západním pobřeží dominují ohromné baobaby. V rezervaci Kirindy se cestovatelé vypraví na noční výpravu za velmi vzácným druhem potkana. Ovšem pozor, hustým lesem slídí i podivná psokočka fosa! Poté se vydáme na dalekou a náročnou cestu do oblasti Tsingy de Bamaraha. Budeme se proplétat skalním labyrintem, šplhat po ostrých vápencových špičkách a prodírat se divokými jeskyněmi. Uvidíme trnitou buš plnou těch nejpodivnějších rostlin a lemura kata a úžasné Malgaše. Ocitneme se také mezi pravými zlatokopy a mezi hledači safírů.

Všechno tohle, ale ještě mnohem víc, můžete vidět ve fotograficko filmové projekci manželů Motani v pondělí 20. února od 18 hodin ve Velkém sále Záložny. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 140 Kč. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru Litovel.

 

 

 


 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load