Městský klub Litovel

RECITÁL LUCIE BÍLÁ A PETR MALÁSEK

Koncert. 

Vyhledávání

"Můj vzor, božský Karel" – Kristián Šebek

K.Sebek–MujVzorKarelGott.jpg
Anotace:Velkolepý vzpomínkový koncert v podání mladého interpreta Kristiána Šebka za doprovodu třináctičlenného živého orchestru. S pokorou mapující celou hudební kariéru největšího českého zpěváka, jeho životní cestu, doplněný o příběhy písní.
Místo konání:Záložna - Velký sál
Datum konání:20.9.2023 od 19:00 hodin
Tematická kategorie:Hudba
Pořadatel:Městský klub Litovel

Podrobný popis:

Kristián Šebek: “Už jako malý kluk jsem obdivoval pěvecké umění a šarm našeho největšího českého zpěváka. Učil jsem se od něj a přál si zpívat nejen jeho písně, ale alespoň trochu tak jako on. A tak se Karel Gott stal mým vzorem a je jím dodnes. Jeho písně zpívám od útlého dětství a ještě za dob jeho vystupování vznikla myšlenka, vzdát mu hold a tyto nádherné melodie šířit dál. Po jeho odchodu jsme tyto plány odložili s obavou, že budeme považováni za opovážlivé, teprve nyní si troufáme náš projekt představit světu.”

Koncert je naplněn průřezem hitů Karla Gotta, Karla Svobody, Jiřího Štaidla a dalších mistrových autorů, a to od počátku jeho kariéry, až do jeho posledních koncertů. Všechny písně jsou bohatě aranžovány a doprovázeny živým orchestrem o 13 členech a to včetně perkusí, dechové sekce, smyčců a dalších rytmických nástrojů.

V tomto projektu zaznívají nejslavnější písně Karla Gotta s pokorou doplněné průvodním slovem a příběhem jejich vzniku.

Kristián Šebek  se narodil 12.4.1999 v Brně do kolébky divadelních rodičů. Mezi blízkými se o něm říká, že začal zpívat dříve, než chodit. Již v šesti letech se zpěvu začal věnovat naplno a v deseti letech profesionálně. V současnosti má za sebou účinkování v několika profesionálních inscenacích, v roce 2015 se zúčastnil show Česko Slovensko má talent a nyní naplno zpívá se svou kapelou a účinkuje v několika dalších (nejen) hudebních projektech. 

Koncert můžete slyšet ve středu 20. září od 19 hodin ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné v předprodeji 300 Kč, na místě 350 Kč. 

 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load