Městský klub Litovel

S PÍSNĚMI KARLA GOTTA - ONDŘEJ PROVAZNÍK A HOSTÉ LEONA MACHÁLKOVÁ, FELIX SLOVÁČEK A JAREK FILGAS

Divadelní sezóna

DIVADELNÍ SEZÓNA 2022

středa 2. března 2022
Lutz Hübner: ÚČA MUSÍ PRYČ 

uca musi pryc, obrázek se otevře v novém okněEmoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti po pololetí přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat. Pět rodičů je pět rozdílných charakterů - zatrpklý nezaměstnaný, který je neustále za zadkem své dceři, ambiciózní ranařka, nerozhodná intelektuálka a manželský pár v krizi, navíc vykořeněný přestěhováním do místa školy kvůli práci. Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo - nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a zdrojem nepokojů ve třídě.

Hrají: David Prachař, Jana Janěková ml., Kristýna Frejová, Linda Rybová, Igor Chmela, Petra Špalková


středa 20. dubna 2022
Mark St. Germain: TANEČNÍ HODINY 

tanecni hodiny, obrázek se otevře v novém okněJak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Stačí ho poslat k profesionální tanečnici. Co na tom, že má nohu v ortéze a sotva chodí... Romantická komedie o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle možná překoná i nepřekonatelné. Autor hry Mark St. Germain je přední americký dramatik své generace, který se proslavil hrami na základě historických postav – především Posledním sezením u Doktora Freuda nebo také hrou o Einsteinově dceři Relativita. Hra Taneční hodiny z jeho tradiční tvorby na základě známých historických událostí vybočuje a navazuje na nejlepší anglosaskou tradici romantických komedií s tématem ve stylu Neila Simona. Miroslav Táborský ke hře: "Vždycky se snažím uchopit postavu skrze její myšlení. Aspergerův syndrom je v tomhle velká výzva. Autismus není nemoc. Ti lidé mají jiné myšlení, a protože jich je méně než neurotypiků, vypadá to, že jsou divní. Pro ně je ale zase divné naše myšlení."

Hrají: Miroslav Táborský, Petra Nesvačilová


17. května 2022
Eric Assous: MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD 

MUJ NEJLEPSI KAMARAD, obrázek se otevře v novém okněBernard a Phillippe jsou nejlepší přátelé, a přece tolik rozdílní. Bernard pracuje na skvělém postu v rodinném podniku své ženy Nelly, zároveň doplácí na svou vášeň sukničkáře. Svou milenku dokonce přivede do jiného stavu. Kdyby se o tom dozvěděla jeho manželka, přišel by o všechno. Proto požádá o pomoc svého kamaráda Phillipea, dobráka od kosti, který žije spořádaně se svou přítelkyní Alicí a nemá peněz nazbyt. Tím se roztáčí vynalézavý kolotoč situací a zápletek, na jehož konci není vůbec jisté, zda se Phillippeovi nezhroutí jeho vztah s Alicí a zda Bernardovi všechny jeho lži neprojdou… Komediální archetyp hravého lháře, který se dokáže vykroutit i ze zdánlivě bezvýchodných situací a vymýšlí si s takovou intenzitou, jako by to byl skutečně zažil, migruje světovou dramatikou od antiky přes Alarcóna, Corneille, Goldoniho až právě po Érica Assouse, který svou inteligentní a důvtipnou komedii Můj nejlepší kamarád napsal v roce 2011.

Hrají: Aleš Háma, Petr Motloch, Nela Boudová, Tereza Kostková, Michaela Sejnová / Lucie Okonová


17. října 2022
Bernard Slade: VZPOMÍNKY ZŮSTANOU

Vzpominky zustanou, obrázek se otevře v novém okněMilostný příběh barového klavíristy a jeho dvou osudových žen. Hra o lásce a rodinných poutech plná úsměvných, dojemných, ale i vážnějších momentů. Herecký koncert Zlaty Adamovské, Petra Štěpánka a Jany Strykové, či Lucie Štěpánkové. Od autora brilantní komedie Každý rok ve stejnou dobu, která oslovila diváky na celém světě. „Tato neobvyklá love story splétá smích, slzy a nostalgické písně, aby utkala okouzlující pozdrav romantickým hrám minulosti.“

Hrají: Petr Štěpánek, Zlata Adamovská, Lucie Štěpánková / Jana Stryková, Vilém Udatný


podzim 2022
Lee Blessing: CESTA K VODOPÁDŮM 

Cesta k vodopadum, obrázek se otevře v novém okněPo bolestném rozvodu přišel i o milovanou nevlastní dceru. Dokáže to napravit? Fascinující jevištní road-movie o hledání cesty k sobě i tomu druhému. Současný americký dramatik Lee Blessing se proslavil vynikající hrou, za niž byl v roce 1988 nominován na Pulitzerovu cenu – A Walk in the Woods. Od té doby se stal plodným a velice ceněným dramatikem, který však na česká jeviště prozatím vůbec nepronikl. Duodrama Cesta k vodopádům o labilním otci a problémové dceři, kteří se snaží během cest po amerických přírodních divech (autem ujedou 4405 km!) napravit svůj pošramocený vztah, začíná únosem a vynucovaným rozhovorem a ústí v porozumění a odhalení nečekaných traumatických skutečností. Dynamická hra, která nás v každé scéně přenese na jinou zastávku jejich společného výletu po krajích USA, funguje jako výstižný obraz společnosti, v níž je těžké najít společnou řeč, ať už mezi generacemi, mezi rodiči a dětmi, mezi muži a ženami, nebo jen mezi názorově nesouznícími osobnostmi. Pro Jiřího Langmajera je toto již třetí role v Divadle Ungelt.

Hrají: Jiří Langmajer, Anežka Šťastná 


Velký sál Záložny v Litovli, 19.00 hod., vstupné na jednotlivá představení: 500/450/400/350 Kč

CENA DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO 1.100 – 1.600 Kč

ABONENTKY ZAKOUPÍTE V TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU PŘI MĚSTSKÉM KLUBU LITOVEL. 

email: vstupenky@mklitovel.cz, tel.: 585 150 499, 775 339 098


DIVADELNÍ SEZÓNA 2022 KE STAŽENÍ ikona souboruZDE


Vytvořeno 2.3.2013 21:17:30 - aktualizováno 1.7.2015 12:34:14 | přečteno 10635x | pavel.zenozicka
 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load