Městský klub Litovel

RECITÁL LUCIE BÍLÁ A PETR MALÁSEK

Koncert. 

PŘEDSTAVENÍ PRO MŠ A ZŠ 2018/2019

PRO MŠ A I. STUPEŇ ZŠ

17. října 2018 v 10 hod. PAVEL NOVÁK - „O ZVÍŘATECH“ 

Tentokrát se spolu s Pavlem Novákem vypravíme do světa fantazie. Hudební vystoupení pro děti „O zvířatech“ zavede malé kluky a holky do světa živočichů a budou se moct aktivně zapojit do zábavného dění na pódiu. Seznámí se se základy hudební výchovy, jako jsou zpěv, tanec a tleskání, dále pak s melodickými a rytmickými dovednostmi a životním prostředím a se vším, co k přírodě patří. Součástí tohoto vystoupení jsou pohádkové příběhy, veselé kostýmy, speciální rekvizity, scénky a projekce.

15. listopadu 2018 v 10 hod. DÁŠENKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE

„Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo, ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka.“ Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek, z pera spisovatele Karla Čapka, vznikla už před více než 80 lety a Malá scéna Zlín teď přichází s divadelním představením podle knižní předlohy. Krásné zpracování a skvělé herecké výkony pobaví nejen děti, ale i dospělé.

12. února 2019 v 10 hod. ČERT A KÁČA

Kdo by neznal pohádkovou Káču, v pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to řízná, rázovitá lidská postava. V téhle pohádce je to hlavně děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. Má ráda ovčáka Jirku, ale jejich svatbě nepřeje kněžna, která jim nechce dát k veselce svolení. Když jde Káča na tancovačku, zčistajasna potká pocestného a když si mu postěžuje, nabídne jí pomoc, ale všichni víme, že pocestným není nikdo jiný než čert. Jak si naše Káča s čertem poradí? Jakou roli sehraje v našem příběhu Jirka, odhodlaný se postavit za svoji milou a jak to dopadne s vytouženou svatbou? To vše se dozvíte z představení v podání herců Divadelní agentury Praha. Ti vás potěší řadou písniček, zasmějete se veselým scénám, například s čertovským vrátným u pekelné brány, pobaví vás i další čertův převlek, budete fandit rázné, ale upřímné Káče a překvapí vás, jak to dopadne se závistivou a domýšlivou kněžnou.

19. března 2019 v 10 hod.  PYŠNÁ PRINCEZNA - Divadelní společnost Julie Jurištové

  Pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové. V Půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství. Princezna se nakonec dovídá, že její milý není zahradník, ale král a nic už nestojí v cestě pravé královské svatbě.

3. dubna 2019 v 10 hod. VELIKONOČNÍ KRÁLOVSTVÍ

Liduščino divadlo přichází s velikonoční pohádkou O Matějovi, který se vydal pro proutky na pomlázku a díky kouzelné vrbě se dostane do Velikonočního království, kde se připravují velikonoční koledy a v každé koledě je ukrytý příběh. Matěj se dozví, o čem všem se v koledách vlastně zpívá a prožije řadu báječných překvapení. Velká výpravná pohádka o velikonočních zvycích.  

PRO II. STUPEŇ ZŠ A SŠ

10. října 2018 v 10 hod. TOULKY SVĚTEM 3 - BESEDA S VÁCLAVEM ARNOŠEM

Beseda se známým cestovatelem panem Václavem Arnošem – povídání s fotoprojekcí o tom nejzajímavějším co viděl a zažil na cestách. Tentokrát můžete vidět zajímavosti ze zemí  : Laos, Tchaj-wan, Thajsko, Jižní Korea, Myanmar, Albánie a Filipíny.
Doporučujeme pro všechny žáky I a II. stupně ZŠ.  – Malý sál Záložny – možná 2 představení.

19. února 2019 v 10 hod. MOTANI – FLORIDA & HAVAJ NA HAVAJI

- OSTROVY Z OHNĚ, ŽRALOCI, MOŘSKÉ PANNY
A MICKY MOUSE 

Tentokrát se jako první vydáme na slunečnou Floridu. Podnikneme jedinečné výpravy na lodi, kajaku, plachetnici, na vodním skútru i pěšky. Navštívíme úchvatný podmořský svět a sopečné ostrovy ze žhavé lávy, ke které se přímo přiblížíme. K vidění budou i strhující indiánské a havajské tance a spousta dalších zajímavostí. 

19. února 2019 ve 14 hod. MOTANI - DIVOKÝ MADAGASKAR - LEMUŘI, BAOBABY A DOMEČKY Z BLÁTA
- pro školní družiny
Vytvořeno 7.2.2019 13:12:57 | přečteno 350x | pavlina.varekova
 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load