Městský klub Litovel

RECITÁL LUCIE BÍLÁ A PETR MALÁSEK

Koncert. 

Představení pro MŠ a I. stupeň ZŠ 2015/2016

PŘEDSTAVENÍ PRO MŠ a I. st. ZŠ 2015/2016

středa 14. října 2015 v 10.00 hod. -  MUZIKANTEM ZE DNE NA DEN?

MŠ, I. st. ZŠ

Jedno české rčení sice praví: „Co Čech, to muzikant“, ale stát se muzikantem, to není jen tak ze dne na den. A jak dosáhnout toho, aby se z nás alespoň trošku muzikant stal, je hlavním tématem tohoto hudebního pořadu se skupinou MARBO. Zajímavou a zábavnou formou se dozvíte, zda je pro muzikanta důležité znát hudební teorii, proč musí muzikant denně cvičit na hudební nástroj, co je to hudební paměť, k čemu slouží hudební názvosloví a něco o dalších muzikantských znalostech a dovednostech. Děti čeká koncert plný známých a oblíbených písniček, do kterého se aktivně zapojují.


středa 18. listopadu 2015 v 10.00 hod. - O KOCOUROVI MIKEŠOVI

MŠ, I. st. ZŠ

Černý kocourek Mikeš žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem.


středa 25. listopadu 2015 v 8.15 hod. - DIASHOW MOTANI: TAJE THAJSKA – Z OPIČÍHO MĚSTA ZA KRÁLOVSKOU KOBROU

ZŠ, SŠ

Zlaté lesklé chrámy, zapálené kouřové tyčinky, cinkání drobných mincí, monotónní modlitby, vůně kokosové polévky, spousty malých krámků, záplavy úsměvů, písmo, které nikdo nepřečte, indičtí sloni, rozpustilé opice nás obklopují taková je cesta napříč severním Thajskem.

Velmi barevná a pestrá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč severním Thajskem. Přírodní a kulturní poklady, skvostné chrámy, výborná jídla, exotické chutě, milí lidé – tohle vše střeží zlatí Buddhové


pondělí 7. prosince 2015 v 10.00 hod. - KDYŽ JE V PEKLE NEDĚLE

MŠ, I. st. ZŠ

Po úspěšných představeních v podání Docela velkého divadla z Litvínova vám nabízíme další. Tentokrát se jedná o vtipně pojatou moderní pohádku, kdy malí čertí sourozenci řeší problémy, se kterými se děti setkávají téměř denně. Nechce se jim uklízet, psát úkoly, ale raději si hrají nebo se dívají na televizi.


čtvrtek 17. prosince 2015 v 10.00 hod. - TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR-VÁNOČNÍ ZVYKY

ZŠ (3. - 9. tř.)

Výchovný koncert Tomáše Kočka & Orchestru na téma Staroslovanské Vánoce a staré tradice Vánoc.


leden 2016 - POHÁDKY Z MLÉČNÉ DRÁHY

MŠ, I. st. ZŠ

Pohádky z mléčné dráhy tentokrát zavedou malé diváky až do dalekého vesmíru, kde se hlavní hrdina, druhý český kosmonaut Milan, setkává se dvěma mimo-zemskými bytostmi, tedy bytostmi žijícími mimo zemi, tedy mimo planetu Zemi. Ale kromě toho, že jsou obě bytosti tak trochu mimo, tak je s nimi parádní legrace. Jsou mnohem chytřejší než lidé, a tak si hrozně rádi hrají a vyprávějí pohádky, i když už jsou dávno dospělí!  A vůbec umí spoustu věcí, které až uvidíte, tak budete čubrnět, úplně stejně jako náš Milan, který teda taky čubrněl… Veselá sci-fi pohádka pro nejmenší, při které se budou hvězdy a planety za břicho popadat! Pohádka je z dílny olomouckého divadla Tramtarie.


pátek 18. března 2016 - ČERTŮV ŠVAGR

MŠ, I. st. ZŠ

Tento dětský muzikál na motivy pohádky B. Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Petrovi umírá otec a zlá, vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu. Všude ho posílají ke všem čertům. Petr se za čertem do pekla nakonec vydá. Za službu u samotného Lucifera dostane bezedný měšec a navíc má říkat lidem, že je čertův švagr. Petr po službě v pekle vypadá také jako čert. Když je zpátky na zemi, dostane se do knížecího panství. Kníže má tři dcery. Dvě jsou namyšlené  a zlé, ta třetí je hodná a navíc krásná. Dívka souhlasí se svatbou s Petrem. Mladík se obává, že se dívce nebude líbit, ale Lucifer mu pomůže, v den svatby přiletí, odnese zlé sestry a nakonec je Petr skutečný čertův švagr.

Jak sama ředitelka divadelního souboru Julie Jurištová říká, její soubor nabízí dětem zábavu zaměřenou na klasické výpravné pohádky obsahující morální poselství. 
Přijďte se vydat s Petrem sloužit do pekla. Jak uvidíte, nic lepšího nemůžete udělat. 


duben 2016 - POVĚSTI PRO ŠTĚSTÍ

ZŠ (3. - 7. tř.)

Pojďte si pohrát s historií. Nezávislá divadelní scéna SemTamFór vás zve na nové zpracování Pověstí pro štěstí, při tomto představení se stanete obětí přenosu do historie.

 I v dnešní přetechnizované době, kdy je nejčastějším společníkem počítač se mohou dít věci neuvěřitelné a žádná hra nemůže nahradit zážitek ze skutečného setkání s praotcem Čechem, vojvodou Krokem i třemi sestrami (Libuší, Kazi a Tetou), Bivojem a kancem, Horymírem i Šemíkem nebo, ne zcela hodným, Křesomyslem.


pondělí 6. června v 8.15 a v 10.00 hod. -  O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI.

MŠ, I. st. ZŠ

Hudební EKO pohádka v podání Karlovarského hudebního divadla Libora Baláka. Balynka, zatoulané pohádkové štěně, zabloudí do Květinové ulice. Zde bydlí parta veselých kamarádů. Ti společně s Balynkou objeví zapomenutou zahradu, ve které čaruje kocour Robert. Vše by bylo pohádkově krásné, kdyby se kouzla nepřestala dařit, protože v zahradě se opět a opět objevuje nepořádek. Balynka se stane detektivem a záhadu vyřeší.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Vstupné na každé představení činí 40 Kč/žák, kromě EKO pohádky – O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI, na ni je vstupné symbolické 20 Kč/žák.

Představení se konají ve Velkém sále Záložny.

Vytvořeno 27.8.2015 9:43:21 | přečteno 780x | hana.mazankova
 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load