Městský klub Litovel

RADŮZA

Koncert k výročí otevření Muzea harmonik.

Představení pro MŠ a I. stupeň ZŠ 2014/2015

24. března 2015 v 10 hod. CHOVEJ SE JAKO ČLOVĚK

Pravidla slušného chování zpracovaná v krásných dětských písničkách Pavla Nováka. Výchovný pořad velmi srozumitelnou formou seznamuje děti se základy slušného chování a vztahů mezi lidmi. Začíná se stolováním s praktickými ukázkami. Navazuje seznamování se s malou exkurzí do pravěku. Zpívá se o kouzelných slovíčkách "děkuji" a "prosím", hovoří se o vlídnosti. Pokud se chceme prát, tak pouze v ringu. Zazpíváme si i o tom, že odpadky na zem házet nebudeme. V písničce se dětí dozvědí, že každá příležitost si žádá jiné oblečení. Zpíváme i o toleranci mezi lidmi a vzájemném přizpůsobování se. Zatančíme a zazpíváme si rokenrol o pozdravech a ještě mnohem víc a to v úterý 24. března v 10 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Pořad je určen jak dětem z MŠ a I. stupni ZŠ tak samozřejmě i veřejnosti.

 
8. října 2014 v 10 hod. PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE

Děj nás zavede do království krále Dobroslava, jehož jediná dcera princezna Lada právě slaví osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta, který vládne v sousední zemi a nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Lada musí před zlým Kazisvětem z otcovského království uprchnout a hledat štěstí daleko od domova. Při tom se jí zjeví zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku. Když Lada v myším kožíšku doputuje do zámku sympatického prince Radovana, pracuje tam v zámecké kuchyni. Potají se vloudí na princův ples a prince okouzlí. Svou totožnost ale skrývá až do okamžiku, kdy Kazisvět na Radovana zaútočí a Radovan pochopí, že neznámá princezna, do níž se zamiloval na plese, je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání.  


19. listopadu 2014 v 10 hod. KEŇA
& UGANDA

Zlaté rozlehlé travnaté pláně, divočina, africká zvířata, hliněné černošské chatrče a černé tváře – tak si každý z nás představuje Afriku. Jaká je však skutečná Keňa? Je ještě stále tak úchvatná a divoká? Každý den strávený na africkém kontinentu nás přesvědčuje – tady se rozhodně ani chvíli nudit nebudeme!

Naše cesta povede tentokrát napříč Keňou. V hlavním městě Nairobi se podíváme do Kibery – jednoho z největších slumů na africkém kontinentu. Již kousek za městem však začíná pravá divočina, kde je možné spatřit spousty divokých afrických zvířat. Další den strávíme s malými osiřelými červenými slony. Přijímáme pozvání a ocitáme se v masajské vesnici, kde bojovní Masajové ještě stále bydlí v chatrčích postavených z bláta a kravího trusu, pijí kravské mléko smíchané s krví. Říká se, že vliv na jejich dlouholetý až stoletý život má nedaleké Kilimanjaro. Navazujeme přátelství také s kmenem Turkana a Samburu.

V parku Tsavo sledujeme každý pohyb v trávě, právě tady řádili před časem dva lidožraví lvi. Vydáváme se také na hadí safari. Cestou se zastavíme v krásném a velmi rušném starém městě Mombasa, které dýchá orientem. V rezervaci Sweetwather nás zase zajímají hlavně nosorožci. V národním parku Samburu zažijeme se zvířaty i další dobrodružství. Celý den strávíme mezi obrovskými hejny růžových plameňákŮ. Vydáme se hledat nádherné a plaché černobílé opice guarézy. Poté roztančený černý kontinent opouštíme.

Dopolední představení je přizpůsobeno pro nejmenší děti. Po domluvě je možno uspořádat i odpolední představení pro družiny.

21. listopadu 2014 v 10 hod. SINDIBÁD MOŘEPLAVEC

Příběh provoněný exotikou a orientem, plný humoru a napětí, na motivy Pohádek z tisíce a jedné noci. Mořeplavec Sindibád v něm musí čelit lesní divoženě Jamambě, obřímu ptáku Ruchovi, zrádným kamarádům... a aby získal dívku svého srdce, musí přemoci krále Diamantového údolí. Cesta za dobrodružstvím začíná. Všichni na palubu, vyplouváme!


4. února 2015 v 10 hod. NOSÁČKOVA DOBRODRUŽSTVÍ

Divadelní inscenace vznikla na motivy známé knihy pro děti. Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého se truhlářský mistr vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije ovšem nepůsobí svému tátovi jenom radost - tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušeností s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí. Pohádka je určena dětem od 3 - 9 let. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(v případě většího počtu dětí se druhé představení uskuteční v 8:15 hod.)
VSTUPNÉ: 40 Kč/žák

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA
Pokud máte zájem zúčastnit se představení, kontaktujte paní Nepustilovou.
Tel.: 585 150 499, 775 339 098, e-mail: nepustilova@mklitovel.cz, 

Vytvořeno 25.9.2014 10:38:40 | přečteno 948x | pavlina.varekova
 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load