Městský klub Litovel

RECITÁL LUCIE BÍLÁ A PETR MALÁSEK

Koncert. 

Představení pro MŠ a I. stupeň ZŠ 2013/2014

 18. října 2013 v 10 hod. RÁKOSNÍČEK A JEHO RYBNÍK

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček, roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyrazte s námi do říše, plné hravosti, humoru a písniček, vyrazte s námi za Rákosníčkem. DIVADLO SCÉNA Zlín se snaží přiblížit dětem divadlo. Přináší dětskému divákovi kvalitní, profesionální “divadlo” a tak vychovává k větší otevřenosti. 
 

7. listopadu 2013 v 10 hod. O MEDVĚDU ONDŘEJOVI

Divadelní společnost Julie Jurištové přichází tentokráte s pohádkou O medvědu Ondřejovi. Na zámku v jednom království chtějí vdát princeznu Zlatavu za urozeného nápadníka, protože království nemá krále. Princezna se ale vdávat nechce a tak se vydá pro radu k babce kořenářce. Cestou potká hajného Ondřeje, který se jí zalíbí a on její lásku opětuje. Královna nechá vyhlásit, že ten, kdo princeznu najde v tajné komnatě ve věži, se stane králem. Loupežníci Hrombambul a Strašbuján, kteří v království řádí, se převléknou za prince a ucházejí se o princezninu ruku. Ondřejovi babka kořenářka poradí, aby se převlékl za medvěda a šel také do zámku hledat princeznu. Všichni po princezně marně pátrají. Ale jediný Ondřej v přestrojení za medvěda najde cestu k princezně a k jejímu srdci.
 

12. prosince 2013 v 10 hod. TŘI POHÁDKY NA VÁNOCE aneb Půjdem spolu do Betléma 

Divadlo Pohádka z Prahy přináší vyprávění pod vánoční stromeček, které je složené ze dvou pohádek čerpajících z motivů klasických pohádkových námětů a vánočního příběhu „Půjdem spolu do Betléma“ s celou řadu koled.
Nejprve přijde na řadu pohádka O chytré princezně, která vypráví o tovaryši, co se upsal čertu, aby se mohl ucházet o princeznu. Tovaryš sice dostal to, co si přál, ale čas ubíhal příliš rychle a přišla chvíle, kdy si ho čert chtěl odnést do pekla. A jak by to dopadne, to uvidíte. Druhá pohádka Kterak líná Karolína ke štěstí přišla, ukáže dětem, že i přes to, jak byla Karolína nesmírně líná, tak dokázala, že při troše dobré vůle jde všechno. 
 

22. ledna 2014 v 10 hod. JAROSLAV UHLÍŘ – Hodina zpívání ve zvěřinci

Písničkový pořad Hodina zpívání ve zvěřinci autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák je určen pro malé i velké uši.
Za klavírního doprovodu autora hudby Jaroslava Uhlíře v ní zazní nejen písně ze známých pohádek: Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Tři Veteráni, ale i písně nové z TV pořadu Hodina zpěvu, na kterých si publikum může vyzkoušet své pěvecké schopnosti.
Hodina zpěvu "na živo" je navíc ozvláštněna zvukovými minitesty, kdy diváci podle krátkých ukázek rozeznávají různá zvířata a mohou si o nich pohovořit. Pořad končí směsí starších i novějších písní autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, kterou završuje - tak jako v TV podobě - píseň Není nutno.


20. února 2014 v 10 hod. KLUK Z PLAKÁTU

Vypátrat zmizelý klaunský nos a zdolat spoustu všelijakých nástrah, to bude úkol pro Karolínku, které se moc nechce chodit do školy a pro kluka z plakátu. Podaří se jim uspat lva, přelstít chytrou opici nebo zkrotit neposedného pudlíka a zachránit tak celý cirkus Hopla-Hop? Detektivní pohádka na motivy dnes již klasického večerníčku "Kluk z plakátu" v podání divadla Tramtárie z Olomouce.


6. května 2014 v 10 hod. MÍŠA RŮŽIČKOVÁ – „BEZPEČNĚ PŘES CESTU“

Výchovný hudebně zábavný pořad pro MŠ a první stupně ZŠ, ve kterém děti formou hry, písniček a soutěží opakují a rozvíjí správné návyky bezpečného pobytu venku a v silničním provozu. Děti formou zábavy získávají vědomosti a zkušenosti z oblasti dopravní výchovy a hrou si rozvíjejí vlastnosti, jako je pozornost a soustředěnost v situacích, které ještě neznají, nebo nevnímají.
V novém interaktivním pořadu Míši Růžičkové, plném písniček, hádanek a soutěží v délce 60 minut si děti zopakují své znalosti a dovednosti a během pořadu dostávají sladké odměny a omalovánky s dopravní tématikou. Pořad se skládá ze čtyř okruhů a to: jak přejít přes cestu, jak přejít bezpečně na semafory, bezpečná jízda na kole a kolečkových bruslích a bezpečná jízda v autě.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

(v případě většího počtu dětí se druhé představení uskuteční v 8:15 hod.)

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Vytvořeno 23.7.2013 8:26:55 | přečteno 1265x | pavlina.varekova
 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load