Městský klub Litovel

RADŮZA

Koncert k výročí otevření Muzea harmonik.

Představení pro II. stupně ZŠ a SŠ 2015/2016

PŘEDSTAVENÍ PRO II. st. ZŠ a SŠ 2015/2016


středa 14. října 2015 v 8.15 hod. - OSVOBOZENÉ DIVADLO A  DIVADLO SEMAFOR

II. st. ZŠ, SŠ

Hudební pořad se skupinou MARBO přiblíží žákům tvorbu dvou legendárních divadel a seznámí je s jejich protagonisty: Janem Werichem, Jiřím Voskovcem, Jaroslavem Ježkem, Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem. Písně Osvobozeného divadla a divadla Semafor ovlivnily celé generace. Žáci zde uslyší nějvětší hity z obou divadel, některé v tradičním a některé ve zcela novém aranžmá.


středa 25. listopadu 2015 v 8.15 hod. - DIASHOW MOTANI: TAJE THAJSKA – Z OPIČÍHO MĚSTA ZA KRÁLOVSKOU KOBROU

ZŠ, SŠ

Zlaté lesklé chrámy, zapálené kouřové tyčinky, cinkání drobných mincí, monotónní modlitby, vůně kokosové polévky, spousty malých krámků, záplavy úsměvů, písmo, které nikdo nepřečte, indičtí sloni, rozpustilé opice nás obklopují taková je cesta napříč severním Thajskem.

Velmi barevná a pestrá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč severním Thajskem. Přírodní a kulturní poklady, skvostné chrámy, výborná jídla, exotické chutě, milí lidé – tohle vše střeží zlatí Buddhové


čtvrtek 17. prosince 2015 v 10.00 hod. - TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR – VÁNOČNÍ ZVYKY

ZŠ (3. – 9. tř.)

Výchovný koncert Tomáše Kočka & Orchestru na téma Staroslovanské Vánoce a staré tradice Vánoc.


únor 2016 - R.U.R.

II. st. ZŠ, SŠ

Rossumovi univerzální roboti – R. U. R. Autorská divadelní adaptace slavného science fiction Karla Čapka, které obletělo svět. 

Vědeckofantastické drama o našem světě v blízké budoucnosti, kde vše lidské postupně nahradily stroje, tedy – roboti. Zkušený autorský tým z divadla Tramtarie, režiséra Vladislava Kracíka a dramaturgyně Lenky Jorníčkové, si po úspěšné Válce s mloky zvolil již podruhé za předlohu dílo Karla Čapka, na které tentokrát nahlíží prizmatem žánru antiutopie a filmů s robotickou tematikou.


čtvrtek 10. března v 8.15 a v 10.00 2016 -  RADIM UZEL – INTIMNÍ HOVORY A RIZIKA SEXU

ZŠ (7. - 9. tř. ), SŠ

Beseda pro žáky s Radimem Uzlem. Zábavnou formou prezentuje problematiku sexuální výchovy, hlavně prevenci nežádoucích jevů – nechtěná těhotenství a sexuálně přenosné nemoci.

V besedě zazní několik důležitých stanovisek Světové zdravotnické organizace: Plánované rodičovství jako základní lidské právo, od potratu k antikoncepci – směr vyspělých zemí světa, zodpovědné sexuální chování jako prevence nemoci, tolerance sexuálním menšinám – generační problém a prevence sexuální kriminality. Bude prostor i na přímé nebo anonymní dotazy.


duben 2016 - POVĚSTI PRO ŠTĚSTÍ

ZŠ (3. – 7. tř.)

Pojďte si pohrát s historií. Nezávislá divadelní scéna SemTamFór vás zve na nové zpracování Pověstí pro štěstí, při tomto představení se stanete obětí přenosu do historie.

 I v dnešní přetechnizované době, kdy je nejčastějším společníkem počítač se mohou dít věci neuvěřitelné a žádná hra nemůže nahradit zážitek ze skutečného setkání s praotcem Čechem, vojvodou Krokem i třemi sestrami (Libuší, Kazi a Tetou), Bivojem a kancem, Horymírem i Šemíkem nebo, ne zcela hodným, Křesomyslem.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Vstupné na každé představení činí 40 Kč/žák, kromě EKO pohádky – O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI, na ni je vstupné symbolické 20 Kč/žák.

Představení se konají ve Velkém sále Záložny, kromě besedy s Radimem Uzlem, ta se koná na Koncertním sále Městského klubu.

Vytvořeno 27.8.2015 9:45:30 | přečteno 669x | hana.mazankova
 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load