Městský klub Litovel

1. VÝROČÍ OTEVŘENÍ MUZEA HARMONIK

Dětská představení 2023

18. ledna 2023 ve 14 hod. – KINO: MIMONI 2: PADOUCH PŘICHÁZÍ

Mimoni2, obrázek se otevře v novém okněNejžlutější a nejúspěšnější animovaná filmová série se vrací do kin v tom naprosto nejzásadnějším momentu. Ve filmu Mimoni: Padouch přichází se konečně dozvíme, jak došlo k nerozlučnému spojení Mimoňů a superpadoucha Grua. Padoucha Grua všichni znají jako mistra zločinu. Teď se ovšem píšou sedmdesátá léta a Gru je zakomplexovaný dvanáctiletý kluk, který o takové kariéře zatím jen sní ve svém pokojíčku. Šťastnou náhodou jednoho krásného dne narazí na čtveřici naprostých Mimoňů (staří známí Kevin, Stuart, Bob a nováček Otto, což je Mimoň s rovnátky a akutní potřebou obejmutí). I když je to k neuvěření, rychle s nimi najde společnou řeč, postaví s jejich pomocí první padoušské doupě, zkonstruuje první zbraň a naplánuje první tajnou misi. Cílem téhle akce je stát se členem Šílené šestky, což je mezi padouchy naprostá elita. Pro Grua jsou její členové absolutní ikony a životní vzory, a když je opustí jejich dosavadní lídr, legendární mistr bojových umění Wilda Kopanec, vycítí Gru šanci zabrat uvolněný flek. Pohovor na člena Šílené šestky však nejde vůbec dobře, místo toho, aby se stal jejím členem, má Gru najednou pět všehoschopných nepřátel na život a na smrt. Naštěstí má nové kamarády a ti ho ve štychu rozhodně nenechají. Pod vedením Mistryně Čou začnou trénovat kung fu, protože s Šílenou šestkou se po dobrém vyjít zkrátka nedá. Jak vše dopadne můžete vidět ve středu 18. ledna od 14 hodin ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné 40 Kč.


31. ledna 2023 v 9.30 hod. – O PEJSKOVI A KOČIČCE, JAK ZACHRÁNILI HRAD

Pejsek a kocicka, obrázek se otevře v novém okněJednoho dne se pejsek a kočička rozhodnou ze svého domečku vydat na výlet. Najednou se zničehonic zatáhne a přižene se silná bouřka s deštěm a kroupami. Pejsek s kočičkou se proto rychle schovají v nedaleké zřícenině hradu, aby se usušili. Bouřka však stále nepřestává, a tak se rozhodnou v hradu přenocovat. V noci je probudí prapodivné zvuky, které je tak trochu vyděsí. Zjistí, že na hradě bydlí strašidýlko Bubulínek, které je smutné, protože mu někdo celý hrad podhrabává a ničí. Bojí se, že hrad spadne a on nebude mít kde bydlet. Pejsek a kočička se tedy se strašidýlkem Bubulínkem pouštějí do pátrání, které je přivede na stopu zlomyslného myšáka Kulišáka. A tak všechny čeká dobrodružství, na které jen tak nezapomenou. Jak vše dopadne můžete vidět v úterý 31. ledna od 9.30 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné 40 Kč.

20. února 2023 ve 14 hod. – MOTANI – DRAVÁ AMAZONIE

810 6227, obrázek se otevře v novém okněJedinečná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI z Brazílie s neobyčejnými příběhy. O růžových delfínech, tyrkytosvé pušti a příběhu bílého koně. Povídání o nejdelší řece na světě, zkoumání deštného pralesa, amazonských indiánech, šnorchlování s delfíny a prapodivné poušti plné vody. Protkáno spoustou veselých i napínavých příběhů, které nechceš zažít. Přizpůsobeno pro děti školních družin. Vstupné 40 Kč/žák.
13. března 2023 v 9.30 hod. – VESELÁ POUŤ

Vesela pout, obrázek se otevře v novém okněUž samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí – do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace. „Hola, hola, pouť vás volá!" A to v pondělí 13. března od 9.30 hodin do Velkého sálu Záložny. Vstupné 40 Kč.


28. března 2023 ve 14 hod. – KINO: ZOUBKOVÁ VÍLA

Zoubkova vila, obrázek se otevře v novém okněZvídavá a nezbedná Violetta (337 let) se učí na zoubkovou vílu, jenže se jí to moc nedaří. Místo, aby dětem za zoubky vyčarovala hračky jako ostatní zoubkové víly, jediné, co umí jsou… fialky! Její maturitní zkouška se blíží a jen víly, které jí složí, dostanou drahokam, se kterým se mohou pohybovat tam a zpět z lidského světa. Violetta samozřejmě pohoří na celé čáře, ale nebyla by to ona, aby si nenašla způsob, jak to vyřešit. Bez váhání ukradne drahokam jiné víle a propašuje se do lidského světa. A přistane v pokoji Maxie, která se s maminkou právě přestěhovala do města z vesnice a připadá si, že sem vůbec nezapadá. Miluje přírodu, chybí jí její krásná zahrada. A synové maminčina nového přítele jí pěkně lezou na nervy. Ale teď je v jejím pokoji Violetta, které se při tvrdém přistání podařilo zničit svůj drahokam, a tak uvízla v lidském světě. Maxie a Violetta spolu udělají dohodu: Maxie pomůže Violettě najít cestu domů a Violetta udělá kouzlo, které Maxie vrátí do jejího venkovského domova. Maxie ale netuší, že Violetta umí vyčarovat jen fialky… Dobrodružství začíná! Animovaný rodinný fantazy film můžete vidět v úterý 28. března od 14 hodin ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné 40 Kč. Délka 80 minut.

15. dubna 2023 v 16 hod.  – LOUPEŽNÍK RUMJS – pohádka pro celou rodinu

Rumcajs, obrázek se otevře v novém okněPohádka na motivy slavných knížek Václava Čtvrtka přivádí na scénu oblíbené postavy - Rumcajse, Manku, Starostu Humpála, Vodníka Volšovečka, Vílu Andulku, Knížepána s paní Kněžnou i hubatou Anku a Straku zlodějku. Příběh o tom, jak se slušný jičínský švec musí vydat do lesa, protože ho zlý starosta vyžene z města, jak se v lese najde prázdnou loupežnickou jeskyni a s pomocí víly a vodníka se stane loupežníkem, protože v lese se nedá nic jiného dělat, a jak nakonec vytrestá nejen zlého starostu, ale i Knížete a paní Kněžnu můžete vidět v sobotu 15. dubna od 16 hodin ve Velkém sále Záložny v Litovli. 

18. dubna 2023 v 9. 30 hod. – OBUŠKU Z BYTLE VEN

ObuskuZpytleVen, obrázek se otevře v novém okněDivadelní společnost Jule Jurištové uvádí klasickou pohádku na motivy
K. J. Erbena tentokrát v muzikálovém podání. Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Buďme proto rozvážní a opatrní. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek
a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát je však stihne zasloužený výprask. Teprve když je po starostech, mohou si všichni oddechnout. Příběh plný písniček a komických situací je určen pro dětské diváky od 3 do 10 let. Délka představení je 65 minut.


2. května 2023 v 9.30 hod. pro MŠ a ve 14 hod. pro školní družiny – HONZA MÁLEM KRÁLEM


HonzaMalemKralem, obrázek se otevře v novém okně
Před desatero zimami a devatero léty, se v chalupě pod dědinou narodil malý chlapeček Honza. Bylo to dítě jako každé jiné, možná jen trochu chytřejší, než bývalo obvyklé. Jeho starostlivé mamince se z něj podařilo vychovat moc príma kluka. A tady to vlastně všechno začalo. Jednoho dne si maminka uvědomila, že víc už Honzu sama nenaučí. Sbalila mu proto uzlíček a poslala ho do světa na zkušenou.

Honzovi se zprvu nechtělo. Ale protože věděl, že maminky mají vždycky pravdu, slezl z pece a šel. A byla to cesta dlouhá, občas i krušná, ale pořád veselá. Že měl Honza odjakživa dobré srdce, a k tomu i za ušima, povedl se mu nejeden husarský kousek. Chytře přelstil nenasytnou šafářku, lakotnou selku na sekyrkovou polévku utáhl, sedlákovi vytřel zrak, u loupežníků ve vší počestnosti sloužil, čímž si majestátní úřad královského bubeníka proti sobě pohněval. A dokonce se sám stal málem králem. Ještě štěstí, že pro všechny ty svoje klukoviny nakonec nepřišel o to nejcennější, co na své cestě našel – o vroucí lásku sedlákovic děvečky Mařenky. Divadelní pohádku můžete vidět v úterý 2. května od 9.30 hod. a 14 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné 40 Kč. 


19. září 2023 v 9. 30 hod. – JAK VÍLA MODROVLÁSKA SPLNILA TŘI PŘÁNÍ 

Modrovlaska, obrázek se otevře v novém okněPohádkový příběh nás přenese do lesního království, kde žijí nejenom zvířátka, ptáčci, ale i křehké bytosti. Co se může stát, když si lidé chtějí přírodu podmanit a přizpůsobit její zákony svým přáním? A co když si se vzácnými dary nedokážou poradit? Zvítězí sobectví, nebo pokora a láska? O tom vypráví naše pohádka. Lenivý a nafoukaný pytlák Matěj chystá past na Zajíčka Ušáčka a jeho hubatá žena Anděla chodí ráda do lesa na houby. Přesto, že se mají rádi, často se dohadují, protože si každý prosazuje jenom to své. Nevěří, že se s pohádkovými bytostmi opravdu mohou setkat a také nevědí, že se jejich přání mohou snadno vyplnit. A tak, ve chvíli, kdy do jejich života vstoupí kouzelná moc Víly Modrovlásky, začíná příběh plný nečekaných událostí. Veselá pohádka přináší ponaučení, zamyšlení a lidovou moudrost. Výraznou součástí inscenace je krásná hudba. Veselé písničky a scénickou hudbu složil Milan Potoček. Úvodní a závěrečná skladba Tanec víly a Mé píšťaly pro Vaše naladění, je autorskou hudbou Tomáše Chmela. Rozpustilé situace, o které není nouze, rozesmějí malé i velké diváky. Pohádka trvá cca 50 minut, podle reakcí dětí, inscenace zahrnuje improvizační prvky. Představení je určeno dětem od 3 do 11 let, rodičům a pedagogům a můžete jej vidět v úterý 19. 9. od 9.30 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné 40 Kč. 


8. října v 16 hod. – O KOCOURU MIKEŠOVI – pohádka pro celou rodinu

mikes, obrázek se otevře v novém okněČerný kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem. Divadelní pohádku můžete vidět v neděli 8. října od 16 hodin ve Velkém sále Záložny v Litovli. 19. října 2023 ve 14 hod. – S ČERTY NEJSOU ŽÁDNÉ ŽERTY

ScertyNejsouZerty, obrázek se otevře v novém okněDětský muzikál na motivy slavné filmové pohádky. Pohádku v podání Metropolitního divadla Praha můžete vidět ve čtvrtek 19. října od 14 hodin ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné 40 Kč. 
Vytvořeno 8.12.2022 11:20:34 | přečteno 45x | pavlina.varekova
 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load