Městský klub Litovel

1. VÝROČÍ OTEVŘENÍ MUZEA HARMONIK

Vyhledávání

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ MUZEA HARMONIK S PÍSNIČKÁŘEM PETREM LÜFTNEREM

P Lüftner Muzeum harmonik
Anotace:Slavnostní otevření Muzea Harmonik v 16 hod. a koncert Petra Lüftnera v 17 hodin v Malém sále Záložny.
Místo konání:Muzeum Harmonik
Datum konání:15.6.2022 od 16:00 hodin
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Více informací na:www.mklitovel.cz
Pořadatel:Městský klub Litovel

Podrobný popis:

15. června v 16 hodin bude slavnostně otevřeno litovelské Muzeum harmonik. Muzeum vzniklo z daru unikátní soukromé sbírky pana Jiřího Sedláčka a město Litovel pro ni vybudovalo nové moderní prostory v 1. patře budovy Záložny.
Sbírka obsahuje více než 330 nástrojů a je největší svého druhu ve střední Evropě. K vidění jsou akordeony, heligonky i atypicky vyrobené nástroje nebo tahací harmoniky starší 150 let.
Součástí jsou i zahraniční exponáty zejména z Itálie, Německa a Rakouska.
Smyslem zřízení muzea je připomínat návštěvníkům vynikající řemeslnou a výtvarnou práci našich předků a je velkým přáním sběratele, aby tato jedinečná sbírka byla zachována i dalším generacím.
Původní muzeum fungovalo jako soukromé v domě pana Jiřího Sedláčka v letech 2011–2021. Krátce po otevření získalo zvláštní ocenění v prestižní soutěži GLORIA MUSEALIS v kategorii Muzejní počin roku 2012.
Sběratel zasvětil harmonikám celý svůj život, sám na ně hraje už od dětství. Harmoniky opravuje a sbírá více než 50 let.
Nově vybudované muzeum nabízí moderní expozici a zajímavý zážitek s interaktivními prvky. Je zde možnost zahrát si na vybrané druhy nástrojů nebo shlédnout osobité video se sběratelem.
V rámci slavnostního otevření muzea se můžete těšit také na koncert sympatického písničkáře Petra Lüftnera, který začne v 17 hodin.  Petr Lüftner pochází z Ústí nad Labem, má za sebou turné po boku Xindla X a nyní pracuje na třetí desce. Muzikant svým stylem hraní a hledáním nových cest dokazuje, že akordeon není nástroj pouze do hospody, hraje písničky romantického charakteru i k pobavení.
Vstupné je dobrovolné.

–MH–


 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load