Městský klub Litovel

S PÍSNĚMI KARLA GOTTA - ONDŘEJ PROVAZNÍK A HOSTÉ LEONA MACHÁLKOVÁ, FELIX SLOVÁČEK A JAREK FILGAS

Vyhledávání

PŘENDITE SI SPLKNÓT

Ambasada23 6 22
Anotace:Zábavný pořad pro příznivce hanáckého nářečí.
Místo konání:Výstavní síň Městského klubu
Datum konání:23.6.2022 od 18:00 hodin
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Více informací na:www.mklitovel.cz
Pořadatel:Městský klub Litovel

Podrobný popis:

Pozváni na naše pravidelny posezeni.

Váženi a mili, máme jak vizete ôž svuj termin, přêpomenót Vám, že smê nachestani, s našém programem "Přendite si splknót". Děláme to tolik roku, podlivá tech nebeskéch zákonu našech štvero ročnich počasi, jak se ôkazôjó po celé rok. Jaro máme za sebó  a toš "převitáme letni počasi aji letni čas."  To je naše téma k poctěni slônovratô. Nám to letos vêcházi dva dni po jednadvacátym – teda v ten náš pravidelné štvrtek – jak dêckê. Fšeckéma možnéma cestama oznámeni a informaci – dáváme to na vědomi našém dlóholetém návštěvnikum, posluchačum a zájemcum. Naše rodná hanáčtěna se zasé rozezni 23. června v Městskym klubo, s doprovodnó mozêkó pana Milana Vêbirala, "Štêrléstek" - co nám vêpomuhl za Hanáckó  mozêko. To se vi, jak řikám, že se držime svyho posláni, v pohodě a dobré náladě, ôvádět, zpominat, ôžévat to naše néceňéši, co nám zvostává – po hanáckê! 

Možná sami vizete, jak nás hanáku s rodném jazêkem - teda s hanáčtênó – ôbévá. A tak to mosime hlidat, ê s pomocó Vás, návštěvniku, ať nás muže bêt slêšet ê s tema našema mladéma. Já jak tak pozorôjô – poslóchám hlavně rádio, rozeznám, jak je dneská hodně tech reportéru daleko ve svym projevô – od spisovné češtěnê. Je to samo –ej, –helejte se, novej, velkej, akorát negdê ti ostravaci nebo jihomoraváci só aspoň trochô k rozeznáni. Ale hanáckê – ani ťuk!  A tak si řikám, ať nás ti ostatni okolo nás "nezežeró"! Hanáčtěna mili moji, ta vêrustla okolo nás v krásné hanácké zemi okolo Moravê, po lesich, lôkách a polich – tak šeroká, osobitá, a vážimê si teho, co je dědictvi.

No řeknite! To sem schválně přêpomněl, ať Vás teda mužô za fšeckše nás – pozvat na teho 23. června do Koncertniho sálo Městskyho klubo. Vstupny dobrovolny. 

Váš Zdenek Brané.


 
Město Litovel
Litovelsko
Knihovna
Muzeum
Olomoucký kraj
MK Litovel
load